Sygnały świadczące o problemie z hemoroidami

Pacjenci niechętnie opowiadają o objawach hemoroidów uważając, że mamy do czynienia z wyjątkowo krępującym zagadnieniem. Właśnie ich małomówność przyczynia się do tego, że lekarzom trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, jak bardzo powszechna jest to dolegliwość.

Ostrożne szacunki mówią o tym, że problemy z hemoroidami może mieć nawet co trzecia osoba, która przekroczyła trzydziesty rok życia, mamy jednak świadomość tego, że nie wszyscy pacjenci zgłaszają się z omawianym tu problemem do lekarza preferując zmaganie się z nim w samotności. Rzeczywiście, trudno odmawiać chorym prawa do zachowania intymności, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że właśnie trafna diagnoza sprawia, że leczenie jest najbardziej skuteczne. O objawach świadczących o obecności żylaków odbytu w naszym organizmie, warto więc mówić już choćby po to, aby uzmysłowić innym chorym, jak poważna może okazać się skala problemu, z którym się borykają.

Kliknij w obrazek poniżej, aby przejść do apteki z lekami na hemoroidy

xyloproct

Listę sygnałów alarmowych niezmiennie rozpoczyna świąd i pieczenie w okolicach odbytu, już w początkowym stadium żylaki objawiają się jednak również widocznymi śladami stolca pozostawianymi na bieliźnie nawet pomimo ścisłego przestrzegania zasad higieny osobistej. Co ważne, na papierze toaletowym i bieliźnie mogą pojawiać się również jasnoczerwone ślady krwi stanowiące niezbity dowód na to, że jej obieg jest w znacznym stopniu utrudniony, a sami chorzy uskarżają się na to, że nieustannie mają wrażenie, że ich wypróżnienie nie było kompletne. Omawiając objawy charakterystyczne dla żylaków odbytu warto podkreślić, że najczęściej mówimy nie o jednym, ale o przynajmniej kilku z nich pojawiających się w tym samym czasie.