A może to nie hemoroidy?

Objawy świadczące o pojawieniu się problemów z hemoroidami są dość charakterystyczne, pojawienie się pierwszych symptomów świadczących o występowaniu żylaków odbytu odbierane jest więc przez wielu pacjentów jako niezbity dowód potwierdzający taki stan rzeczy. Wspomniane podejście nie może być uznawane za niewłaściwe, jeżeli chory decyduje się na potwierdzenie swoich obaw podczas wizyty u lekarza, jak już jednak wspominaliśmy, nie zawsze właśnie taką strategię postępowania uznaje się za najbardziej właściwą.

Często hemoroidy uważane są za schorzenie zbyt wstydliwe, aby uzasadnienie znajdowało mówienie o nich komukolwiek, wielu chorych podejmuje wiec leczenie na własną rękę nie wiedząc nawet o tym, że ich problemem wcale nie muszą być żylaki odbytu.

Kliknij w obrazek poniżej, aby przejść do apteki z lekami na hemoroidy

Proctosedyl

Najbardziej popularną chorobą myloną z hemoroidami okazuje się być tak zwana szczelina odbytu. Schorzenie to pojawia się często w następstwie podrażnień, na jakie narażona jest delikatna skóra znajdująca się wokół ujścia odbytu, nieleczona szczelina odbytu wywołuje zaś objawy w znaczący sposób zbliżone do tych, o których wspominają osoby zmagające się z hemoroidami.

Innym schorzeniem, które dość łatwo utożsamia się z żylakami odbytu, a które jednak leczy się w zdecydowanie inny sposób jest egzema okołoodbytnicza, będąca zapalną chorobą skóry odznaczającą się wyjątkowo dużą bolesnością, a jednak niemającą nic wspólnego z utrudnieniami w przepływie krwi.

Jeżeli zatem objawy, które można uznać za charakterystyczne dla hemoroidów utrzymują się przez dłuższy czas, a nasze wysiłki wcale nie doprowadzają do ich znaczącej redukcji, warto pomyśleć o wizycie składanej u lekarza. Specjalista może ulżyć nam w cierpieniach, tylko on posiada przy tym wiedzę i możliwości techniczne pozwalające na potwierdzenie, że zmagamy się z problemem hemoroidów albo odrzucenie takiej ewentualności.